Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Klubbtävling Hedemora 09    Utskriftsdatum  04 januari 2009   
  Tävlingsort  Avesta    Utskriftstid  16:10   
  Arrangör  Avesta ss         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nils Schönbergb  1989  Hedemora Simsällskap    13.70        59.98   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap    13.76        1:01.55   
Dima Henriksson  1989  Avesta Simsällskap    13.88        1:02.14   
Tomas Igelström  1988  Hedemora Simsällskap    14.03        1:02.62   
Ram Alaish  1988  Avesta Simsällskap    13.92        1:02.66   
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap    15.01        1:04.17   
Paul Hunter  1991  Avesta Simsällskap    14.48        1:05.07   
Simon Eriksson  1993  Avesta Simsällskap    15.57        1:05.70   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    15.64        1:05.74   
10  Erik Granqvist  1990  Avesta Simsällskap    15.10        1:05.99   
11  Erik Cederlund  1988  Hedemora Simsällskap    15.29        1:07.10   
12  Robert Ågren  1991  Avesta Simsällskap    15.60        1:08.20   
13  Amanda Hedin  1991  Hedemora Simsällskap    16.39        1:10.96   
13  Eva Talus  1989  Avesta Simsällskap    16.04        1:10.96   
15  Nils Eriksson  1992  Hedemora Simsällskap    16.37        1:15.00   
16  Sandra Bergendahl  1991  Hedemora Simsällskap    17.65        1:18.44   
17  Sofie Eriksson  1989  Avesta Simsällskap    17.62        1:19.84   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Hesslerud  1995  Avesta Simsällskap            31.74   
Branko Iljic  1995  Hedemora Simsällskap            34.75   
Pär Eriksson  1995  Hedemora Simsällskap            36.37   
Joakim Olsson  1995  Avesta Simsällskap            37.72   
Viktoria Hammarbring  1997  Hedemora Simsällskap            39.39   
Emelie Wallen  1997  Hedemora Simsällskap            40.02   
Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap            40.06   
Julia Bergqvist  1998  Avesta Simsällskap            40.82   
Radovan Iljic  1998  Hedemora Simsällskap            41.00   
10  Mikaela Olsson  1996  Hedemora Simsällskap            41.74   
11  Moa Strömberg  1998  Avesta Simsällskap            46.67   
12  Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap            47.95   
13  Celina Nyström  1998  Avesta Simsällskap            48.39   
14  Albin Hedberg  1999  Avesta Simsällskap            1:03.80   
15  Alva Gylfe  2000  Avesta Simsällskap            1:06.75   
16  Moa Alden  1999  Avesta Simsällskap            1:14.67   
17  Ebba Flodin  2000  Avesta Simsällskap            1:21.09   
18  Ellen Gunnarsson  1999  Avesta Simsällskap            1:24.54   
19  Caisa- Lisa Åkerlund  1999  Avesta Simsällskap            1:30.76   
Gabriel Dahdouh  1996  Avesta Simsällskap            DNS   
Hanna-Maria Ziålkåwska  1999  Avesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nils Schönbergb  1989  Hedemora Simsällskap            31.01   
Dima Henriksson  1989  Avesta Simsällskap            31.07   
Tomas Igelström  1988  Hedemora Simsällskap            31.25   
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap            31.74   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap            32.26   
Ram Alaish  1988  Avesta Simsällskap            32.51   
Erik Cederlund  1988  Hedemora Simsällskap            33.22   
Sofia Persson  1987  Hedemora Simsällskap            33.72   
Paul Hunter  1991  Avesta Simsällskap            33.78   
10  Amanda Hedin  1991  Hedemora Simsällskap            33.83   
11  Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap            34.23   
12  Simon Eriksson  1993  Avesta Simsällskap            34.79   
13  Robert Ågren  1991  Avesta Simsällskap            35.33   
14  Malin Edvardsson  1987  Avesta Simsällskap            35.44   
15  Eva Talus  1989  Avesta Simsällskap            36.82   
16  Nils Eriksson  1992  Hedemora Simsällskap            40.37   
17  Jenny Hjertbro  1986  Hedemora Simsällskap            41.76   
18  Sofie Eriksson  1989  Avesta Simsällskap            44.19   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Hesslerud  1995  Avesta Simsällskap            45.61   
Emelie Wallen  1997  Hedemora Simsällskap            46.05   
Branko Iljic  1995  Hedemora Simsällskap            48.30   
Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap            49.88   
Pär Eriksson  1995  Hedemora Simsällskap            51.42   
Viktoria Hammarbring  1997  Hedemora Simsällskap            54.02   
Julia Bergqvist  1998  Avesta Simsällskap            55.93   
Radovan Iljic  1998  Hedemora Simsällskap            56.00   
Joakim Olsson  1995  Avesta Simsällskap            57.53   
10  Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap            1:03.02   
11  Moa Strömberg  1998  Avesta Simsällskap            1:05.96   
12  Hanna-Maria Ziålkåwska  1999  Avesta Simsällskap            1:06.07   
13  Celina Nyström  1998  Avesta Simsällskap            1:06.09   
14  Mikaela Olsson  1996  Hedemora Simsällskap            1:11.16   
15  Ellen Gunnarsson  1999  Avesta Simsällskap            1:12.19   
16  Ebba Flodin  2000  Avesta Simsällskap            1:15.15   
17  Moa Alden  1999  Avesta Simsällskap            1:17.01   
18  Caisa- Lisa Åkerlund  1999  Avesta Simsällskap            1:25.52   
19  Alva Gylfe  2000  Avesta Simsällskap            1:26.07   
20  Albin Hedberg  1999  Avesta Simsällskap            1:28.75   
21  Ville Hedberg  2001  Avesta Simsällskap            1:33.07   
Gabriel Dahdouh  1996  Avesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nils Schönbergb  1989  Hedemora Simsällskap    13.68        1:07.53   
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap    15.10        1:11.84   
Tomas Igelström  1988  Hedemora Simsällskap    14.61        1:12.35   
Ram Alaish  1988  Avesta Simsällskap    14.64        1:13.21   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    16.76        1:16.38   
Simon Eriksson  1993  Avesta Simsällskap    15.96        1:16.63   
Robert Ågren  1991  Avesta Simsällskap    16.08        1:16.76   
Erik Cederlund  1988  Hedemora Simsällskap    15.47        1:17.65   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap    14.60        1:18.72   
10  Paul Hunter  1991  Avesta Simsällskap    15.46        1:19.71   
11  Amanda Hedin  1991  Hedemora Simsällskap    16.46        1:21.48   
12  Eva Talus  1989  Avesta Simsällskap    17.42        1:25.15   
13  Nils Eriksson  1992  Hedemora Simsällskap    18.72        1:28.43   
14  Emelie Hesslerud  1995  Avesta Simsällskap    18.14        1:30.34   
15  Sandra Bergendahl  1991  Hedemora Simsällskap    18.67        1:32.57   
16  Sofie Eriksson  1989  Avesta Simsällskap    19.66        1:34.57   
17  Emelie Wallen  1997  Hedemora Simsällskap    21.14        1:40.15   
18  Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap    23.83        1:43.13   
19  Viktoria Hammarbring  1997  Hedemora Simsällskap    22.71        1:43.73   
20  Julia Bergqvist  1998  Avesta Simsällskap    25.16        1:49.54   
Emelie Larsson  1990  Avesta Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Avesta Simsällskap