Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Klubbtävling 20091014    Utskriftsdatum  19 oktober 2009   
  Tävlingsort  Avesta    Utskriftstid  19:33   
  Arrangör  Avesta SS         
 
 
Gren 1, 200m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap    17.44  38.93  1:00.38    2:51.35   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    15.53  35.82  57.75    3:02.40   
Emelie Hesslerud  1995  Avesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Nordström  1997  Avesta Simsällskap            24.87   
Kajsa Sjungargård  1999  Avesta Simsällskap            24.97   
Dennis Olsson  1993  Avesta Simsällskap            25.43   
Klara Kronstrand  1999  Avesta Simsällskap            28.36   
Emma Forslund  1999  Avesta Simsällskap            29.67   
Wille Hedberg  2001  Avesta Simsällskap            30.03   
Oleg Sundqvist  1999  Avesta Simsällskap            30.44   
Wilma Strömberg  2000  Avesta Simsällskap            30.53   
Malin Eriksson  1999  Avesta Simsällskap            30.76   
10  Sandra Dahlberg  2001  Avesta Simsällskap            31.98   
11  Albin Hedberg  1999  Avesta Simsällskap            32.60   
12  Caisalisa Åkerlund  1999  Avesta Simsällskap            34.21   
13  Sebastian Pira-Johansson  2002  Avesta Simsällskap            36.01   
14  Måns Brodin  2001  Avesta Simsällskap            45.44   
15  Felicia Nordström-Fransso  2001  Avesta Simsällskap            47.06   
16  Tone Ekenberg  2002  Avesta Simsällskap            51.13   
17  Karl Oskar Hendel  2000  Avesta Simsällskap            55.70   
18  Maja Owetz  2002  Avesta Simsällskap            55.85   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Joakim Olsson  1995  Avesta Simsällskap            51.33   
Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap            54.83   
Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap            57.13   
Hanna-Maria Ziolkowska  1999  Avesta Simsällskap            58.60   
Moa Strömberg  1998  Avesta Simsällskap            1:07.23   
Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap            1:09.56   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap            1:04.87   
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap            1:05.00   
Emelie Hesslerud  1995  Avesta Simsällskap            1:16.42   
Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap            1:23.78   
Julia Bergqvist  1998  Avesta Simsällskap            1:25.65   
                     
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennis Olsson  1993  Avesta Simsällskap            20.31   
Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap            20.93   
Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap            24.61   
Moa Strömberg  1998  Avesta Simsällskap            25.74   
Klara Kronstrand  1999  Avesta Simsällskap            27.22   
Albin Hedberg  1999  Avesta Simsällskap            27.83   
Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap            29.22   
Oleg Sundqvist  1999  Avesta Simsällskap            29.34   
Malin Eriksson  1999  Avesta Simsällskap            29.39   
10  Wilma Strömberg  2000  Avesta Simsällskap            31.61   
11  Emma Forslund  1999  Avesta Simsällskap            33.88   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Joakim Olsson  1995  Avesta Simsällskap            44.78   
Julia Bergqvist  1998  Avesta Simsällskap            49.51   
                     
 
Gren 7, 200m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap            2:53.00   
Emelie Hesslerud  1995  Avesta Simsällskap            3:00.81   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap            3:02.53   
Julia Bergqvist  1998  Avesta Simsällskap            3:36.78   
Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap            3:39.11   
Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap            3:45.94   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Nordström  1997  Avesta Simsällskap            24.60   
Malin Eriksson  1999  Avesta Simsällskap            26.81   
Wille Hedberg  2001  Avesta Simsällskap            28.34   
Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap            28.34   
Emma Forslund  1999  Avesta Simsällskap            28.89   
Wilma Strömberg  2000  Avesta Simsällskap            29.18   
Hanna-Maria Ziolkowska  1999  Avesta Simsällskap            29.89   
Oleg Sundqvist  1999  Avesta Simsällskap            30.43   
Sandra Dahlberg  2001  Avesta Simsällskap            30.97   
10  Måns Brodin  2001  Avesta Simsällskap            31.56   
11  Klara Kronstrand  1999  Avesta Simsällskap            31.65   
12  Caisalisa Åkerlund  1999  Avesta Simsällskap            36.92   
13  Felicia Nordström-Fransso  2001  Avesta Simsällskap            37.48   
14  Karl Oskar Hendel  2000  Avesta Simsällskap            43.33   
15  Tone Ekenberg  2002  Avesta Simsällskap            51.78   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Dennis Olsson  1993  Avesta Simsällskap            41.79   
Joakim Olsson  1995  Avesta Simsällskap            48.19   
Moa Strömberg  1998  Avesta Simsällskap            55.58   
Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap            56.44   
Albin Hedberg  1999  Avesta Simsällskap            56.80   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap            36.73   
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap            38.29   
Emelie Hesslerud  1995  Avesta Simsällskap            45.88   
Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap            48.40   
Julia Bergqvist  1998  Avesta Simsällskap            53.81   
                     
 
Gren 11, 25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap            22.41   
Kajsa Sjungargård  1999  Avesta Simsällskap            24.77   
Linus Nordström  1997  Avesta Simsällskap            25.69   
Wille Hedberg  2001  Avesta Simsällskap            26.21   
Wilma Strömberg  2000  Avesta Simsällskap            26.76   
Hanna-Maria Ziolkowska  1999  Avesta Simsällskap            27.45   
Sandra Dahlberg  2001  Avesta Simsällskap            28.32   
Måns Brodin  2001  Avesta Simsällskap            28.58   
Emma Forslund  1999  Avesta Simsällskap            31.03   
10  Karl Oskar Hendel  2000  Avesta Simsällskap            31.88   
11  Caisalisa Åkerlund  1999  Avesta Simsällskap            38.97   
12  Sebastian Pira-Johansson  2002  Avesta Simsällskap            43.71   
13  Maja Owetz  2002  Avesta Simsällskap            59.41   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Dennis Olsson  1993  Avesta Simsällskap            37.84   
Joakim Olsson  1995  Avesta Simsällskap            39.48   
Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap            39.85   
Moa Strömberg  1998  Avesta Simsällskap            43.81   
Albin Hedberg  1999  Avesta Simsällskap            49.76   
Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap            50.42   
Malin Eriksson  1999  Avesta Simsällskap            53.04   
Klara Kronstrand  1999  Avesta Simsällskap            56.09   
Oleg Sundqvist  1999  Avesta Simsällskap            1:03.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Avesta Simsällskap